(057) 720-10-10

/з міського/

(093) 172-16-16

(096) 720-15-15

(095) 233-15-15

/з мобільного/

Особистий кабінет

Глосарій

А

Абонент (від abonner — фр. підписуватись) — споживач послуг на підставі Договору. 1) Фізична або юридична особа, що уклала договір з оператором на надання послуг зв’язку, з виділенням йому унікального способу доступу до послуг зв’язку. 2) Споживач телекомунікаційних послуг, який отримує телекомунікаційні послуги на умовах договору з підприємством зв'язку, котрий передбачає підключення кінцевого обладнання, що перебуває в його власності або користуванні, до телекомунікаційної мережі.

 

Авторизація, Автентифікáція (з грец. αυθεντικός ; реальний або істинний) — процедура встановлення достовірності особи, що отримує доступ до системи чи до її окремих функцій.

Архів — 1) файл, що складається з декількох файлів за допомогою спеціальних програм. Найпопулярніша з них - TAR. 2) файл, що містить стислі файли. Для стиснення використовують програми типу ZIP, RAR, ARJ і т.д. 3) сайт або розділ сайту, що містить підбірку матеріалів по певній темі, або файли певного типу. Збірники текстів часто називають бібліотеками, графічних елементів - галереями, підбірки музики - mp3-колекціями.

Адреса IP (IP-адреса, IP address, Internet Protocol address) - унікальна 32-розрядна адреса комп'ютера або комунікаційного пристрою (наприклад маршрутизатора) в TCP / IP-мережі. Комп'ютерам користувачів, що працюють в Інтернет за допомогою модему, або комп'ютерам локальної мережі, IP-адреса може виділятися динамічно. Приклад адреси: 204.171.54.2.

Аккаунт - особистий вхід користувача в різні системи інтернету, що складається, як правило, з імені користувача та паролю.

Адмін - користувач з привілейованими правами доступу на веб-сайт, необхідними для редагування контенту сайту.

Асиметрична цифрова абонентська лінія (Asymmetric Digital Subscriber Line, ADSL) - технологія високошвидкісної передачі даних, яка використовується для несиметричного доступу і дозволяє приймати сигнали зі швидкістю до 6 Мбіт/с, а передавати - зі швидкістю до 1 Мбіт/c на відстань до 7 км. Так як ADSL була розроблена для використання індивідуальними користувачами, або в невеликих офісах, вона дозволяє працювати в мережі Інтернет і говорити по телефону одночасно. Це виключає необхідність прокладання додаткової телефонної лінії до користувача.

 

Б

 

Баг (від англ. Bug - жук) - жаргонне слово в програмуванні, зазвичай позначає помилку в програмі або системі, яка видає несподіваний, або неправильний результат. Баги усуваються в процесі тестування і налагодження програми .

Бан - жаргонний вираз веб- майстрів, походить від англійського ban - забороняти , означає спосіб покарання пошуковою машиною за застосування спамерських прийомів, який полягає в забороні сайту до індексації і видалення його з бази. Які б зусилля не були вкладені в оптимізацію сайту, після бана жодного відвідувача з даної пошукової системи не прийде. Відновлення в індексі не гарантовано, зазвичай вимагає особистого листування з розробниками і в будь-якому випадку займає тривалий час.

База даних (database) - доступна багатьом користувачам збірка різних відомостей. В даний час всі великі інтернет-ресурси використовують бази даних для зберігання інформації. Структурована мова запитів (SQL) дозволяє з легкістю виробляти необхідні операції: додавати і видаляти інформацію, а також оперативно її змінювати.

Банер - рекламний блок (графічний або текстовий), що використовується в інтернеті для залучення користувачів на сайти.

Безлімітний інтернет - це право доступу в інтернет без будь-яких обмежень, чи то за обсягом завантаженої інформації, чи то за часом, проведеним в мережі. Користувач вносить фіксовану абонентську плату і може працювати в інтернеті хоч добу безперервно і качати, якщо є таке бажання, інформацію терабайтами.

Бездротовий інтернет - можлівість обміну даними бездротовим способом, за допомогою радіо хвиль.

Блог - це сайт, який автор регулярно наповнює новими нотатками, статтями, відсебеньками.

Блогосфера - сукупність блогів, середа, в якій «обертаються» активні, інтелектуальні та літературно орієнтовані люди інтернету. У цьому середовищі генеруються різні (часто геніальні) думки та ідеї, які, будучи підхоплені іншими учасниками блогосфери, набувають свого ​​шансу на реалізацію, і дуже часто реалізуються.

Браузер (броузер, користувальницький агент, browser) - засіб перегляду; програмне забезпечення, що надає графічний інтерфейс для інтерактивного пошуку, виявлення, перегляду та обробки даних в мережі. Наприклад, MS Internet Explorer, Mozilla Firefox, Netscape Navigator, Opera.

 

В

Веб-камера - цифрова відео або фотокамера, здатна в реальному часі фіксувати зображення, призначені для подальшої передачі по мережі Інтернет.

Веб-майстер - фахівець, що забезпечує функціонування сайту.

Веб-сервер - комп'ютер, підключений до інтернету, який зберігає набір програм, необхідних для функціонування сайтів.

Веб-сайт, сайт (website) - сукупність веб - сторінок, що об'єднані за змістом, та навігаційно і фізично знаходяться на одному сервері.

Веб-сторінка, сторінка (webpage) - самостійна частина веб-сайту, документ, забезпечений унікальною адресою.

Веб-додаток - сукупність статичних та динамічних веб-сторінок, тобто заздалегідь створених сторінок і програм, що створюють веб-сторінки у відповідь на звернення користувача. Можна вважати що сайт і веб-додаток - тотожні поняття. Сайт, що складається тільки із статичних html - сторінок рідко називають веб-додатком.

Веб- програміст - розробник веб-додатків і іншого програмного забезпечення для інтернет-сайтів.

Веб- сторінка, HTML-сторінка - те, що ви бачите в своєму браузері.

Верифікація - це підтвердження відповідності кінцевого продукту визначеним еталонним вимогам.

Візитка (сайт) - сайт-візитка є рекламно-інформаційним ресурсом, що містить загальні відомості про компанію, пропонує товари і послуги. Зазвичай такий сайт складається з 5-10 сторінок (Головна сторінка, про компанію, послуги / товари,  прайс-лист, партнери / клієнти, контакти і т.д.).

Відеокарта (або відеоадаптер) - складова частина комп'ютера, спеціальний електронний пристрій, що дозволяє виводити зображення на екран монітора.

Віджет - це невелика незалежна скрипт-програма (або, іншими словами, програмний модуль), що вбудовується в сайт, блог, або інше середовище, і що додає йому певну функціональність. Найпоширеніші - веб-віджети і десктоп-віджети.

Віртуальний сервер - те ж, що і Інтернет-сервер. Застосовується як позначення послуги хостинг- провайдером без прив'язки до конкретного комп'ютерного обладнання. На одному такому сервері може бути розміщено багато різних сайтів по розсуду провайдера , причому господарі цих сайтів не знатимуть, з ким вони є сусідами. Втім, ні для них, ні для їхніх відвідувачів це не має ніякого значення.

Спливаюче вікно (консоль) - popup Вікно браузера,  в якому розміщується текстовий, графічний блок, або рекламний банер. Спливаюче вікно автоматично завантажується і відкривається при візиті на сайт, або при виході з нього.

HTML, ( Hyper Texy Markup Language ) - мова розмітки веб-сторінок. Всі веб -сторінки реалізуються за допомогою цієї мови.

Г

Гіперпосилання - виділений об'єкт (текст або зображення) веб-сторінки, що встановлює зв'язок з іншим об'єктом. Дозволяє переходити до іншого об'єкту в середовищі WWW.

Гіпертекст - у комп'ютерній термінології, гіпертекст - текст, сформований за допомогою мови розмітки і містить в собі посилання - точки переходу на інші сторінки.

Гостьова книга (guestbook, Гестбук) - спеціальний розділ на сайті, де відвідувачі можуть залишати повідомлення (відгуки та побажання сайту). Скрипти гостьових книг (guestbooks) часто входять в набір стандартних cgi-скриптів, що надаються хостинг-провайдерами.

 

Д

Динамічна веб-сторінка - веб- сторінка , яка може мати різний вміст ( тобто по-різному виглядати ), залежно від деяких змінних параметрів (відвідувача , часу і т.д.). Кожен раз при відвідуванні  динамічної сторінки , веб -додаток знову створює цю сторінку , використовуючи дані з бази даних або інших джерел. Створену в результаті сторінку веб -додаток відправляє користувачу . Найпростіший приклад - головна сторінка сайту пошукової системи . Якщо ви проводили пошук по одному набору ключових слів , то побачите одну сторінку , якщо по-іншому , то іншу , хоча ці сторінки розташовуються за однією і тією ж адресою (наприклад , yandex.ru ) .

Доменне ім'я, Домен - унікальний ідентифікатор, який призначається певний IP-адрес. Доменне ім'я дає можливість звертатися до комп'ютера по імені типу www.company.com, замість запам'ятовування його числового еквівалента.

 

З

Дзеркало (mirror) - копія веб-сайту, доступна під іншим доменним ім'ям і фізично розташована в іншому місці. Дзеркала зазвичай використовуються для сильно завантажених веб-сайтів, щоб розділити потік відвідувачів. Відомий ftp-сервер ftp.gnu.org, наприклад, має дзеркала в багатьох країнах світу, щоб користувач завжди міг вибрати дзеркало ближче (що позначиться на швидкості передачі інформації).

 

И

Ініціалізація - Значення № 1 - автоматичний процес перевірки цілісності і працездатності операційної системи або окремої програми перед її завантаженням. Значення № 2 - прийом в програмуванні, коли деяка ресурсномістка операція (створення об'єкта, обчислення значення) виконується безпосередньо перед тим, як буде використаний її результат.

Індекс цитування (ІЦ) - абсолютна оцінка популярності ресурсу, заснована на кількості і важливості зовнішніх посилань на сайт. Є кілька видів Індексу цитування - ТІЦ, ВІЦ, СІЦ, PageRank, LinkRank.

Інтернет (мережа Інтернет, Internet) - глобальна інформаційна мережа, частини якої логічно взаємопов'язані один з одним за допомогою єдиного адресного простору, заснованого на протоколі TCP / IP. Інтернет складається з безлічі взаємозалежних комп'ютерних мереж і забезпечує віддалений доступ до комп'ютерів, електронній пошті, дошкам оголошень, баз даних і дискусійним групам.

Інтернет-магазин - багатофункціональний програмний модуль, вбудований в web-сайт, який забезпечує продажі за допомогою мережі Інтернет. Інтернет магазин звичайно складається з декількох блоків: вітрина - каталог товарів, корзина, блок оформлення замовлення, блок оплати декількома варіантами, блок супроводу (відстежування) покупцем своїх покупок.


Інтернет-маркетинг - маркетингові заходи, спрямовані на збільшення відвідуваності та розкрутку сайтів.

Інтернет-сервіс - сервіс, що одержується користувачами за допомогою інтернету.


Інтерфейс - зовнішня візуальна частина програми, безпосередньо звернена до користувача.


Індекс - гігантський інформаційний масив, де зберігаються перетворені особливим чином текстові складові всіх відвіданих і проіндексованих роботом HTML-сторінок і текстових файлів. Робот не тільки поповнює масив новими надходженнями, але і регулярно оновлює вже наявні в індексах документи.


Індексація - автоматичний лексичний аналіз і розбір текстових матеріалів сайту, вироблюваний спеціальними програмами (пошуковими роботами), з метою складання списку використовуваних слів і виразів. Далі цей список використовується при пошуку інформації в різних ресурсах інтернету по запиту користувача.

 

К

Контент - Контент (content) - вербальне наповнення сайту, образно і логічно пов'язане з графічними елементами і системою навігації. Невеликий за обсягом, але максимально інформативний контент, гармонійно співіснує з дизайном сайту - оптимальний, хоча й не часто зустрічається варіант.

 

Л

Лічка (інтернет-сленг) - приватне повідомлення, що посилається конкретному користувачеві на форумах і в соціальних мережах. Іноді цим терміном також називають профіль користувача, в якому міститься особиста інформація.

Логін - ім'я облікового запису користувача в будь-якій формі. Вказується при реєстрації майже на кожному сервісі і є необхідною умовою для входу в свій аккаунт. Логін слід зберігати в надійному місці і не втрачати його.

Логотип - графічний оригінальний знак, який дозволяє ідентифікувати її або її продукцію (складається з графічного зображення, написи або їх комбінації).

 

М

Меню - так само, як і в гастрономії, в комп'ютерній сфері меню означає список чого-небудь. Найчастіше термін вживається стосовно до сайтів, де позначає список його розділів і комп'ютерним програмам, де меню - це список дій і команд, якими можна оперувати в даній програмі.

Модем (modem) - (скор. від MODulator-DEModulator) - пристрій, що використовує модуляцію сигналів для передачі цифрових даних через аналогові мережі. За допомогою модему можна працювати в Інтернет через звичайну аналогову телефонну мережу. Максимальна теоретична швидкість доступу таких модемів - 56 Кбіт / с. Термін іноді застосовується до швидкісним кабельним або DSL-модемів, а також термінальним адаптерам ISDN, хоча технічно всі ці пристрої реалізують цифрову передачу даних і тому модемами не є.

Модератор - відповідальний за модерацію , тобто за поведінку читачів в news або echo -конференціях , інтернет- сайтах , що має право карати і заохочувати інших користувачів в місцях спілкування відповідно до правил даного співтовариства , і відповідає за порядок на всьому форумі ( чаті ) або його частини. Покарання, як правило , буває двох видів: попередження і відключення (заборона користуватися форумом / чатом ) . Також існують модератори каталогів і пошукових машин , в завдання яких входить стежити за відсутністю в списках сайтів порносайтів , і так далі. Існують також модератори поштових систем , основним завданням яких є боротьба з поштовими спамерами .

Модерування, Модерація - контроль за інформацією, що розміщується користувачами на інтернет-сайтах

Мета-теги - спеціальні вказівки для пошукової машини, що знаходяться в тексті сторінок, але не відображаються користувачу в браузері. Найчастіше використовують мета-теги Keywords і Description. Перший включає список ключових слів, яким відповідає сторінка, а другий - її коротку анотацію. Сучасні пошукачі не надають серйозного значення мета-тегам при ранжируванні сторінок.

 

Н

Навігація - способи переміщення по сайту.

Нікнейм (від англ. Nickname - прізвисько, кличка) - довільне, вигадане ім'я користувача, що визначене ним при реєстрації на форумах, в чатах, в блогах, в соціальних мережах та інших Інтернет-ресурсах.

 

О

Загальний інтерфейс взаємодії (CGI Common Gateway Interface) - загальний інтерфейс взаємодії засіб для передачі даних між Web-сторінками та програмами або сценаріями. CGI-скрипти використовуються для створення лічильників, різних форм, гостьових книг і багато іншого. Ви можете писати свої власні скрипти, устанавлявать готові або використовувати пропоновані CGI-скрипти.

Онлайн - Онлайн (від англ. Online - на лінії) - процес або операції, які у режимі реального часу. Онлайн трансляція в інтернеті - еквівалент прямої трансляції по телевізору. Залишаючи свій коментар на сайті або спілкуючись в чаті ви також працюєте в режимі онлайн.

Оптимізація графіки - максимальне зменшення розміру файлів із зображеннями при збереженні їх прийнятної якості. Використовується для забезпечення високої швидкості завантаження веб-сторінок.

Помилки 404 та 403 - іноді , коли ви запитуєте на сайті сторінку , замість неї ви отримуєте повідомлення про помилку. Повідомлення супроводжується цифровим кодом , що вказує різновид помилки. Два найбільш поширених  коду - 404 і 403. Помилка 404 позначає , що запрошений  URL не відповідає сторінка сайту. На це  можуть бути дві причини: посилання невірне або раніше існуюча сторінка була вилучена. Помилка 403 означає , що доступ до запитаної сторінці заборонений. Це може статися , якщо господар сайту з якихось міркувань вирішив закрити від користувачів частину інформації. Отримавши замість сторінки повідомлення про помилку , ретельно перевірте написання адреси - можливо , ви просто помилилися при наборі. Якщо ви впевнені , що адреса правильний , спробуйте почати пошук інформації з верхнього рівня сайту ( доменного імені).

Оффлайн - позначення всього, що знаходиться поза мережі.

 

П

Подкасти - це звукові файли, які закачуються на Інтернет-сайти, регулярно оновлюються та розповсюджуються за передплатою. Подкасти бувають розважальними, навчальними, інформаційними, рекламними і є аналогом радіопередач, отримавши неймовірну популярність в Інтернеті в останні пару років.

Порт (port) - число від 1 до 65535, ідентифікує мережеву службу. Наприклад, за запитом http://site.ru/ ви з'єднуєтеся не просто з комп'ютером site.ru, а конкретно з його http-службою (за замовчуванням 80-й порт). З прямою вказівкою порту даний запит буде виглядати так: http://site.ru:80/.

Пост (від "постити" - публікувати) - запис в Інтернет-щоденнику (блозі). Це не офіційний термін, а, швидше, сленг. Походить від англійського слова "post", яким в "Живому журналі" (однієї з перших блог-платформ) позначається дію по публікації замітки. Звідси: постити (запостити) - публікувати (опублікувати) замітку або нотатки.

Відвідуваність - кількість відвідувачів веб-сайту (або його певної сторінки) за одиницю часу (день, місяць і т.д.). Деякі вкладають у це поняття не к-ть відвідувачів, а кількість хітів за одиницю часу.

Програма - від грец. programma - оголошення, розпорядження, указ. Комп'ютерна програма - послідовність інструкцій, призначена для виконання електронним пристроєм (комп'ютером) і написана на мові програмування. Найчастіше зберігається у вигляді виконуваного модуля - файлу або групи файлів. Сукупність комп'ютерних програм, становить програмне забезпечення комп'ютера.

Провайдер - компанія або інша організація, що надає послуги Інтернет підключення до Інтернет через свої комп'ютери (що є частиною Інтернет), хостинг і т.д. Часто провайдер надають послуги веб-дизайну і реклами в Інтернет.

Процес індексації - виробництво пошуку заданих ресурсів пошуковим агентом (у опис документа, заголовках, іноді переглядає текст документа, вибираючи ключові слова і словосполучення).

ПЗ - програмне забезпечення.

Портал - інтернет-сайт, який представляє собою сукупність найбільш затребуваних сервісів та інформації з певної тематики

Р

Реєстрація доменного ім’я - закріплення певного доменного ім’я за користувачем, шляхом внесення відповідної інформації до реєстраційної бази  даних організації, що координує розподіл доменних імен.

Релевантність сайту - ступінь відповідності тексту сайта слову або виразу, заданого як ключ при пошуку інформації. Використовується пошуковими системами для визначення порядку видачі результатів пошуку.

Релевантність документу - критерій відбору інформації з того, наскільки той чи  інший документ відповідає умовам, зазначеним у запиті користувача.

Редірект - автоматичне перенаправлення користувача з однієї адреси на інший. Використовується для отримання більш привабливого адреси в Інтернеті.

 

С

Сайт (site, веб-сайт, інтернет-сайт, web-site, website, вузол всесвітньої павутини, вузол www) - це місце в Інтернеті, яке визначається своєю адресою (URL), має свого власника і складається з веб-сторінок, які сприймаються як єдине ціле. Точного визначення сайту не існує - наприклад, деякі розділи великих сайтів цілком можуть сприйматися і навіть визначатися їх власниками як окремі сайти.

Скачування (закачування, завантаження) – українські варіанти англійського Інтернет-терміну "Download". Копіювання файлу або папки з файлами з Інтернету на свій комп'ютер. Найчастіше викачуються інсталяційні файли програм, а також відео та аудіо файли і файли зображень.

Скріншот (від англ. Screen - екран і shot - кадр, знімок) - знімок, зроблений з екрану комп'ютерного монітора або смартфона за допомогою спеціальних програм, зображення, що відображає частину екрану, вікно однієї з програм або весь робочий стіл комп'ютера.

Скрипт - програми, які формують веб-сторінки. Звичайно скрипти використовуються для складання веб-сторінок, які повинні швидко мінятися залежно від дій користувача. Залежно від місця роботи програми скрипти серверні і клієнтські.
 

Система віддалених публікацій - система, що функціонує для створення і розміщення HTML-документів з віддалених комп'ютерів.

Система управління контентом (CMS - Content Management System) - система, що забезпечує управління сайтом, порталом, інформаційним комплексом, або їх частиною. Здійснює також контроль доступу і захист об'єкту від несанкціонованого вторгнення.

Спам - розсилка якого-небудь повідомлення (найчастіше - рекламного або комерційного змісту) безлічі адресатів, для яких дане повідомлення небажано, або в безліч списків і груп новин, тематика яких не відповідає змісту повідомлення. Справедливо вважається важким порушенням етикету і правил застосування комп'ютерних мереж

Сервер - 1) Комп'ютер, на якому зберігаються файли веб-сайту, призначені  для обробки запитів через інтернет. 2) Програмний комплекс цього комп'ютера, безпосередньо який обробляє  запити і видає кінцеві документи браузеру.

Мережа - найчастіше використовується для назви Інтернету.

Посилання, гіперпосилання (link) - текст або графічне зображення на сайті або в листі електронної пошти, який вказує на інший файл, який може бути розташований в Інтернет, і дозволяє перейти до цього файлу.

Статична сторінка - веб-сторінка один раз створена автором і що залишається у такому вигляді постійно.

Лічильник відвідувань - невелика програма, запущена на стороні сервера і підраховує кількість звернень до даної сторінки. Як правило, на цій сторінці знаходиться графічне зображення числа відвідувань. Застосовується в основному для з'ясування кількості користувачів, які відвідують сторінку, і з метою реклами.

 

Т

Трафік (traffic) - потік (обсяг) інформації, що проходить через канал зв'язку, який припадає на сайт (аккаунт). Може бути вхідним та вихідним. Вимірюється в мегабайтах. Іноді в поняття трафік вкладається число відвідувань web-сайту (або його конкретної сторінки) за певний проміжок часу.

Теги (від англ. - ярлик, етикетка) - комп'ютерний термін, що має три значення:

1. Теги - ключові слова, ідентифікатори для категоризації, опису, пошуку даних та завдання внутрішньої структури сайту або блогу.

2. Теги - спеціальні команди, написані на HTML - мові гіпертекстової розмітки, вживаному для створення Інтернет-сайтів, укладені між двома трикутними дужками <>.

3. Мета-теги - спеціальні теги МЕТА, між якими поміщають ключові слова, для пошукових серверів, при реєстрації в них веб-сервера, сайту або Інтернет-сторінки.

Титул - вміст тега title. Відображається як заголовок вікна браузера при демонстрації сторінки і як заголовок знайденої сторінки в результатах пошуку.

Троян - програма-шпигун, засилає (найчастіше за допомогою спаму по електронній пошті) на комп'ютери користувачів Інтернету або корпоративних мереж і краде  паролі, що зберігаються на них, коди доступу, номери телефонів, номери і PIN-коди кредитних карток, для передачі своєму творцю.

Тег - окрема команда на мовах гіпертекстової розмітки.

 

Ф

Файл (від англ. File - папка) - частина електронного носія інформації (жорсткий диск комп'ютера, CD або DVD-диск, flash-диск і т.д.), що містить в собі певний тип інформації. Характерною особливістю файла є можливість його копіювання, тобто перенесення з одного джерела електронної інформації на інший.

Файлова система - регламент, що визначає спосіб організації, зберігання та іменування даних на носіях інформації. Вона визначає формат фізичного зберігання інформації, яку прийнято групувати у вигляді файлів. Тип файлової системи визначає властивості, якими можуть володіти файли, обмеження на імена файлів, кількість файлів і максимальний розмір файлу.

Файлообмінник (файлхостінг, файловий хостинг, файловий архів) - сервіс, що надає користувачеві місце для зберігання його файлів і забезпечує до них доступ інших користувачів інтернету. Деякі файлообмінники платять за певну кількість завантажень файлів, дозволяючи таким чином заробити їх власнику.

Файрвол (брандмауер, firewall, fire wall) - програма або комп'ютер, використовувані для захисту корпоративних комп'ютерних мереж від несанкціонованого доступу. Основний принцип роботи файрвола полягає в явному визначенні того, які ресурси корпоративної мережі можуть бути доступні зовні. У граничному випадку всіма ресурсами можна користуватися тільки зсередини корпоративної мережі.

Фейк (від англ. - Підробка) на інтернет-сленгу має кілька значень. Найшкідливіше: підстроєна ситуація, знята на відео і викладена на youtube під виглядом реальною. Також фейк - точна копія відомого сайту, файл, що має назву та інші атрибути, що збігаються або подібні з шуканими, але шуканим який не є або другий (третій. .. десятий) акаунт однієї людини в соціальній мережі.

Фрейм - частина веб-сторінки, побудованої на основі фреймів. Ідеологія фреймів нагадує вікна операційної системи, прив'язані до одного місця веб-сторінки - користувач може міняти будь-яке з вікон, тоді як інші залишаються незмінними. Фрейми призначені для сайтів з складною навігацією; не рекомендується використовувати їх в інших випадках, тому що через особливості фреймової структури вони незручні для роботів пошукових машин.

 

Х

Хакер (від англ. Hacker) - кваліфікований зломщик комп'ютерних програм і мереж, що спеціалізується на пошуку і використанні їх вразливостей з метою отримання секретної інформації, отримання вигоди, свідомого нанесення шкоди власникам програм, комп'ютерних мереж або Інтернет-ресурсів.

Хіт (hit) - Завантаження будь-якого елементу (html-документу, графічного файлу у тому числі і банера, java-аплету і т.д.) користувачем.

Хост - IP - адреса відвідувача , вперше зафіксований веб -сервером або сервісом статистики протягом певного періоду часу ( доби , години). Один унікальний відвідувач може зарахуватися як один хост (якщо він має виділений тільки для нього IP -адрес) , не рахуватися хостом взагалі ( якщо IP- адреса закріплена за групою користувачів , наприклад , за проксі сервером , за допомогою якого декілька користувачів здійснюють доступ в інтернет , і з цієї адреси вже було зафіксовано відвідування) або вважатися за декілька хостів (якщо IP виділяється користувачу динамічно , скажімо , при доступі через dialup connection).

Хостинг - фізичне розміщення сайту на дисковому просторі спеціалізірованого комп'ютера. До цього комп'ютера поступатимуть запити браузерів, в адресному рядку яких вказана IP-адресу або доменне ім'я цього сайту.

Хостер, Хост-провайдер - організація, що професійно займається наданням послуг хостингу.

 

Ч

Чат - програмний модуль для інтернет-спілкування в реальному режимі часу.

 

Э

Електронна пошта (e-mail) - прийом / передача повідомлень одному або групі осіб по мережі. Повідомлення, передане по електронній пошті, може містити тексти, таблиці, графіки, а також файли будь-якого формату.

 

Ю

Юзабіліті - ергономіка, зручність користування сайтом з погляду звичайного користувача.

Я

Язик  програмування - система знаків і символів, призначена для запису програм, які задають алгоритм у формі, зрозумілій для комп'ютера. Мова програмування визначає набір правил, використовуваних при складанні комп'ютерної програми. Він дозволяє програмісту точно визначити те, на які події буде реагувати комп'ютер, як зберігатимуться і передаватися дані, а також які саме дії слід виконувати над цими даними за різних обставин.

 

 

DNS (Domain Name System) - система доменних імен. Текстова система адресації в Інтернеті, що співставляє ім'я домену та  IP-адресу.

DNS-сервер (Domain Name Server) - сервер доменних імен, у завдання якого входить перетворення текстових доменних імен в IP-адреси.

FTP (File Transfer Protocol) - протокол передачі файлів з ​​сімейства TCP / IP, що забезпечує можливість знайти, отримати або відправити файли через Інтернет з одного комп'ютера на інший. Як правило, використовується при передачі файлів великого об'єму.

GPRS (General Packet Radio Service) - технологія передачі даних в GSM-мережах сотового зв'язку, що забезпечує високу швидкість передачі інформації. Використовується для отримання доступу до Інтернет за допомогою сотової телефонії.

HTML (Hyper Text Markup Language) - мова розмітки гіпертексту, що дозволяє за допомогою керуючих міток (тегів) визначати структуру і зовнішній вигляд HTML-документу (web-сторінки) при відображенні у браузері, а також створювати посилання на інші файли.

HTTP (Hyper Text Transfer Protocol) - протокол, що забезпечує взаємодію користувача, запитувача доступу до web-документів, з сервером, що надає можливість такого доступу.

ICQ (I Seek You) -  мережевий протокол, який забезпечує миттєве відправлення та отримання текстових повідомлень, а також однойменна програма миттєвого обміну повідомленнями (клієнт), що реалізує цей протокол. Назва «ICQ» фонетично співзвучна англійській фразі «I seek you» (я шукаю тебе, вимовляється ай-сік-ю́). ICQ розроблена ізраїльською компанією Mirabilis. Перша версія програми вийшла в листопаді 1996 року. У червні 1998 AOL придбала активи Mirabilis, основним з яких був ICQ, але ця служба не стала рентабельною. У квітні 2010 року російський фонд Digital Sky Technologies (DST, пізніше перейменований на Mail.ru Group) купив сервіс ICQ у компанії AOL за $187,5 млн. В українському комп'ютерному сленгу ICQ називають «а́ською».

 

IP address (IP-адреса) - ​​32-x бітове число, використовується для ідентифікації хоста в глобальних комп'ютерних мережах, що працюють по протоколу IPv4. Розрізняють мережеву і хостовую частина IP-адреси.

WAP  (Wireless Application Protocol) — стандарт для пристроїв, що використовують бездротові мережі. Фактично являє собою протокол, що забезпечує безпечний доступ бездротових пристроїв (КПК і стільникових телефонів) до текстової інформації, включаючи web-сторінки, чат-сесії та електронну пошту.

Wi-Fi - загальновживана назва для стандарту бездротового (радіо) зв'язку передачі даних, який об'єднує декілька протоколів та ґрунтується на сімействі стандартів IEEE 802.11 (Institute of Electrical and Electronic Engineers — міжнародна організація, що займається розробкою стандартів у сфері електронних технологій). Найвідомішим і найпоширенішим на сьогодні є протокол IEEE 802.11g, що визначає функціонування бездротових мереж. Установка Wireless LAN рекомендувалась там, де розгортання кабельної системи було неможливо або економічно недоцільно. Нині в багатьох організаціях використовується Wi-Fi, оскільки при визначених умовах швидкість роботи мережі вже перевищує 100 Мбіт/с. Користувачі можуть переміщатись між точками доступупо території покриття мережі Wi-Fi.

WWW  (World Wide Web) – див. Всесві́тня мережа  (англ. World Wide Web, скорочено: WWW; також: всемережжявеб або тене́та) — найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі. Вважається найпопулярнішою і найцікавішою службою мережі Інтернет, яка дозволяє отримувати доступ до інформації незалежно від місця її розташування.

Перевірка можливості підключення

  • Місто:
  • Вулиця:
  • Будинок:

ТОВ «Комерційна Логістика» повідомляє про припинення надання послуг доступу до мережі інтернет з 01.02.2020 року.

З 01.01.2020 року буде змінено тариф на користування кабельним телебаченням.
Абонентська плата становитиме 3 гривні 20 копійок на добу (96 гривень за 30 діб), у т.ч. ПДВ

З 01 січня 2019 року буде змінено тариф на доступ до мережі Інтернет на швидкості до 100 Мбіт/с у нежитлових приміщеннях та для юридичних осіб по низці територій.

всі новини